UŽIVO: Kairat – Zvezda 1:1

UŽIVO: Kairat – Zvezda 1:1 – JMU Radio-televizija Vojvodine

ALMATI –

Crvena zvezda igra protiv Kairata prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Trenutni rezultat 1:1.

video icon

73. minut – Krstičić opet mogao do gola. Odlično se ubacio iz drugog plana, ali je izblokiran i Zvezda je dobila samo korner.

68. minut – Banjak dobio šansu u Kairatu. Pojačanje iz Partizana je na terenu umesto Šušenačeva. Šansu u Zvezdi je dobio Kanga umesto Ivanića.

65. minut – Zvezda pod pritiskom. Posle izjednačenja imala je nekoliko opasnih akcija u režiji Kataija, ali se Kairat oslobodio i preneo težište. Borjan je odlično intervenisao na jednom korneru.

57. minut – GOOOL! Zvezda stiže do izjednačenja! Sjajna akcija Crvene zvezde, Katai je razigrao Gajića, ovaj uputio loptu u protivnički peterac, a tamo je Dino Mikanović šalje u svoju mrežu. Autogol Kairata, Crvena zvezda izjednačuje na 1:1.

[embedded content]

54. minut – Katai pretio. Bio je u solo prodoru, ali slabo šutirao…

51. minut – Krstičić promašio izjednačenje. Bolja Zvezda u nastavku. Lopta je išla ka Dioniju, odbranili su se na kratko igrači Kairata, ali namestili loptu Krstičiću na nekih 13 metara. Međutim, iskusni vezista je prebacio gol.

Počelo je drugo poluvreme. Dioni menja Pavkova na poluvremenu, dok u redovima Kairata Burančijev menja Surumbajeva.

fk, crvena, zvezda

45+3 – Kraj prvog poluvremena.

43. minut – Zvezda mogla do izjednačenja. Katai je mogao da poravna rezultat, ali je odugovlačio i Mikanović ga je izblokirao. Samo korner za crveno-bele..

35. minut – Bez šansi na obe strane. Završnica prvog poluvremena protiče mirno, Zvezda pokušava da kreira šansu, ali joj ne polazi to za nogom.

27. minut – Zvezda se muči. Probao je i Katai, ali jako loše. Deluje prvak Srbije potpuno nepovezano, posebno vezni red i bez ideje u kreaciji. Kairat “našpanovaniji”…

24. minut – GOL! Zvezda gubi u Almatiju! Hose Kante je bio najbolji u skoku nakon oštro izvedenog kornera sa desne strane, te glavom zakucava loptu u mrežu Crvene zvezde. Kairat vodi od 24. minuta.

20. minut – Žuti karton za Kataia. Zvezda nije uspela da uputi kvalitetniji centaršut nakon prekida, što Kairat koristi da napravi kontru, koju Katai prekida faulom, zbog čega zarađuje žuti karton.

15. minut – Kairat u novoj šansi. Velika gužva je bila pred golom Zvezde, a udarac Vagnera Lava je izblokiran.

12. minut – Kosović završio meč zbog povrede. Veliki udarac za Kairat zbog povrede jednog od najboljih igrača. Umesto njega je ušao Vorogovski.

7. minut – Benov pokušaj. Probao je sa distance, ali pravo u golmana Pokatilova.

3. minut – Ogromna šansa za Kairat! Vrlo lako je domaćin mogao da povede. Hovhanisijan je prošao kao voz kroz celu odbranu Zvezde i izašao pred Borjana, ali je golman Zvezde odbranio zicer.

Počeo je meč.

Poznati su sastavi ekipa:

Kairat: Pokatilov – Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev – Poljakov, Kosović, Hovhanisjan – Šušenačev, Kante, Vagner Lav

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Dragović, Pankov, Rodić – Krstičić, Sanogo – Katai, Ivanić, Ben – Pavkov.

Prvi od tri kola kvalifikacija (Zvezda preskočila prvo) crveno-beli će imati protiv kazahstanskog šampiona, na koga nemaju lepo sećanje.

Pre šest godina su ispali od Kairata kao nikad ranije u istoriji kluba na međunarodnoj sceni (0:2, 1:2), u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, i sada je prilika za revanš.

Mnogo toga se od tada promenilo i Crvena zvezda je favorit u ovom duelu, ali će to morati da pokaže na terenu. Prvo u dalekom Almatiju…

Ovo je treći sudar dva kluba u Evropi, pored tog 2015. godine Zvezda je bila bolja od “žuto-crnih” 2002. godine u tadašnjem UEFA kupu sa ukupnih 5:0.

Kairat je do meča sa prvakom Srbije došao tako što je eliminisao Makabi iz Haife, remijem u gostima 1:1 i pobedom u revanšu 2:0, pokazujući da je tim za respekt, posebno što je uhvatio ritam jer mu je prvenstvo u jeku.

Sa druge strane, tim Dejana Stankovića je “mršavim” remijem protiv Vojvodine (0:0) počeo sezonu i sada mu je prilika da se popravi.