Poraz loše Zvezde u Kazahstanu

Poraz loše Zvezde u Kazahstanu – JMU Radio-televizija Vojvodine

ALMATI –

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Almatiju od Kairata 2:1 (1:0) u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

video icon

Loše izdanje ekipe Dejana Stankovića kaznio je domaćin i stekao lepu prednost pred revanš u Beogradu sledeće srede.

zvezda444

Junak Kairata bio je doskorašnji štoper Partizana Maki Banjak, koji je na debiju po dolasku iz Beograda postigao gol 10 minuta pre kraja.

Banjak, koji se nije igrao u dresu Partizana, matirao je Milana Borjana posle neopreznosti Milana Rodića i doneo trijumf kazahstanskom šampionu.

Prethodno je domaćin vodio preko Hosea Kantea u prvom poluvremenu, a Zvezda izjednačila u nastavku autogolom Dina Mikanovića.

Kada se sve podvuče, loš rezultat po crveno-bele, koji nisu prošli nekažnjeno za bezidejnu i bledu partiju u gradu udaljenom skoro 4.500 kilometara od prestonice Srbije.

Zvezda je praktično “prosula” prvo poluvreme.

Kao da je ležerno ušla u meč, što je moglo da rezultatira već u drugom minutu kada je Kamo Hovhasijan prošao celu odbranu Zvezde po sredini i izašao pred Milana Borjana, a ovaj mu skinuo zicer.

To upozorenje nije bilo dovoljno za crveno-bele, već su nastavili da se muče sa kreacijom i iznošenjem lopte na visok presing domaćina.

Kairat je delovao brže, odlučnije i motivisanije i to je krunisao golom posle prekida, dobijenog u ko zna kom prodoru po njihovoj desnoj strani.

“Zaspali” su Mirko Ivanić i Radovan Pankov, a Kante iskoristio njihov nesporazum nebeskim skokom za 1:0.

Ni rani gol “žuto-crnih” nije razmrdao Zvezdu, čak je i odmogao, pa je igrala kao da je jedva čekala odlazak na pauzu.

Očigledno da joj je prijala, pošto je u nastavku zaigrala nešto bolje, što i nije teško kada se pogleda partija u prvom delu.

Ređale su se šanse u nastavku, ali bez adekvatne završnice, pre svih Nenada Krstičića, da bi umesto njih mrežu pogodio hrvatski defanzivac iz Kairata Mikanović.

Jedan centaršut Milana Gajića nespretno je prihvatio i poslao loptu u gol domaćina za izjednačenje.

Odjednom se momentum promenio, Zvezda je preuzela kontrolu, rezervista Gelor Kanga je udapeo strelu koja je zamalo donela preoket, a onda – šok.

Banjak je uhvatio volej u prvom meču za novi tim i doneo trijumf Kairatu, koji će puno značiti.

Posebno što se od ove sezone ne računa pravilo u gostima.

Zvezda će morati mnogo bolje u revanšu ako misli da prođe dalje, a znatno, znatno, znatno bolje ako uopšte pomisli na Ligu šampiona.

Iako je i dalje favorit u ovom meču, moraće na stadionu “Rajko Mitić” dobrom da se pomuči…

Stanković: Znali smo da će biti teško, u Beogradu na pobedu

Znali smo da će biti tvrdo i teško, ali ići ćemo na pobedu u Beogradu, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković.

“Znali smo da će biti tvrdo i teško, ali ići ćemo na pobedu u Beogradu. Dosta se direktno igralo i ono o čemu smo pričali… Prekidi, jer smo na taj način praktično primili dva gola. Dosta je konfuzije i stegnutosti bilo u prvom poluvremenu, ali drugi deo igre je bio dosta bolji i konkretniji, međutim, sitnice prave razliku. Moramo biti bolji u revanšu, gotovo je prvo poluvreme, znamo šta nam je činiti. Znali smo da neće biti lako. Idemo dalje”, rekao je Stanković za klupski sajt.

Stanković je optimističan pred revanš u Beogradu.

“Dosta će nam pomoći iskustvo iz ovog meča. Znamo na koji način igraju i od koga preti opasnost. Videli ste i sami da imaju dosta snage i iskustva u napadu. Neke bezopasne lopte su se pretvarale u kontru i polukontru. Moramo da budemo bolji, da bolje stojimo na terenu i branimo prekide. Malo strpljenja u konstrukciji i naravno ne možemo biti zadovoljni ovim prvim poluvremenom kada je poraz u pitanju, ali verujem u ove momke i u domaći teren”, zaključio je Stanković.

Ovako je protekao tok utakmice:

Kraj meča, poraz loše Zvezde u Kazahstanu!

90. minut – Još tri minuta. Toliko iznosi produžetak.

85. minut – Pet minuta do kraja utakmice. Zvezda gubi i teško dolazi do neke ozbiljnije šanse.

80. minut – GOL! Banjak za novo vođstvo Kairata! Doskorašnji fudbaler Partizana donosi 2:1 Kairatu! “Zaspao” je Rodić, ostao jedini posle kornera, a Banjak pogodio ispred Borjanom. Kazahstanci opet imaju prednost.

[embedded content]

78. minut – Kanga – odlična odbrana Pokatilova! Namestio se Gabonac sjajno, jako šutirao, ali je odbranio Pokatilov.

73. minut – Krstičić opet mogao do gola. Odlično se ubacio iz drugog plana, ali je izblokiran i Zvezda je dobila samo korner.

68. minut – Banjak dobio šansu u Kairatu. Pojačanje iz Partizana je na terenu umesto Šušenačeva. Šansu u Zvezdi je dobio Kanga umesto Ivanića.

65. minut – Zvezda pod pritiskom. Posle izjednačenja imala je nekoliko opasnih akcija u režiji Kataija, ali se Kairat oslobodio i preneo težište. Borjan je odlično intervenisao na jednom korneru.

57. minut – GOOOL! Zvezda stiže do izjednačenja! Sjajna akcija Crvene zvezde, Katai je razigrao Gajića, ovaj uputio loptu u protivnički peterac, a tamo je Dino Mikanović šalje u svoju mrežu. Autogol Kairata, Crvena zvezda izjednačuje na 1:1.

54. minut – Katai pretio. Bio je u solo prodoru, ali slabo šutirao…

51. minut – Krstičić promašio izjednačenje. Bolja Zvezda u nastavku. Lopta je išla ka Dioniju, odbranili su se na kratko igrači Kairata, ali namestili loptu Krstičiću na nekih 13 metara. Međutim, iskusni vezista je prebacio gol.

Počelo je drugo poluvreme. Dioni menja Pavkova na poluvremenu, dok u redovima Kairata Burančijev menja Surumbajeva.

fk, crvena, zvezda

45+3 – Kraj prvog poluvremena.

43. minut – Zvezda mogla do izjednačenja. Katai je mogao da poravna rezultat, ali je odugovlačio i Mikanović ga je izblokirao. Samo korner za crveno-bele..

35. minut – Bez šansi na obe strane. Završnica prvog poluvremena protiče mirno, Zvezda pokušava da kreira šansu, ali joj ne polazi to za nogom.

27. minut – Zvezda se muči. Probao je i Katai, ali jako loše. Deluje prvak Srbije potpuno nepovezano, posebno vezni red i bez ideje u kreaciji. Kairat “našpanovaniji”…

24. minut – GOL! Zvezda gubi u Almatiju! Hose Kante je bio najbolji u skoku nakon oštro izvedenog kornera sa desne strane, te glavom zakucava loptu u mrežu Crvene zvezde. Kairat vodi od 24. minuta.

20. minut – Žuti karton za Kataia. Zvezda nije uspela da uputi kvalitetniji centaršut nakon prekida, što Kairat koristi da napravi kontru, koju Katai prekida faulom, zbog čega zarađuje žuti karton.

15. minut – Kairat u novoj šansi. Velika gužva je bila pred golom Zvezde, a udarac Vagnera Lava je izblokiran.

12. minut – Kosović završio meč zbog povrede. Veliki udarac za Kairat zbog povrede jednog od najboljih igrača. Umesto njega je ušao Vorogovski.

7. minut – Benov pokušaj. Probao je sa distance, ali pravo u golmana Pokatilova.

3. minut – Ogromna šansa za Kairat! Vrlo lako je domaćin mogao da povede. Hovhanisijan je prošao kao voz kroz celu odbranu Zvezde i izašao pred Borjana, ali je golman Zvezde odbranio zicer.