UŽIVO: Azerbejdžan – Srbija 0:1

UŽIVO: Azerbejdžan – Srbija 1:2 – JMU Radio-televizija Vojvodine

BAKU –

Fudbaleri Srbije završavaju prvu reprezentativnu akciju utakmicom protiv Azerbejdžana u Bakuu, čime će biti stavljena tačka na tri meča u novom kvalifikacionom ciklusu za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Srbija gostuje kod Azerbejdžana, trenutni rezultat 2:1 za Srbiju.

76. minut – Konfuzna odbrana Srbije. Nesporazum Gudelja i Pavlovića, prvi je vratio lošu loptu i umalo da Azeri to iskoriste. Na kraju je Gudelj faulom prekinuo opasnu kontru i preokret…Nova glupost “osigurača” Srbije.

74. minut – Mitrović promašio zicer! Au, velika šansa za strelca jedinog gola “Orlova”. Tadić je idealno uposlio Mitrovića, spojio ga sa golom Azera, ali je naš centarfor propustio zicer. Magomedalijev je odbranio.

70. minut – Pritisak “orlova”. Fudbaleri Srbije preuzimaju kontrolu, pritiskaju Azerbejdžance, ali još nema izglednih šansi.

64. minut – Živković i Grujić na terenu. Izašli su tragičar Kostić i Maksimović.

60. minut – GOL! 1:1! Mahmudov je bio siguran. 1:1, neverovatno!

[embedded content]

59` Penal za Azerbejdžan! Filip Kostić je nesmotreno oborio Mahmudova, koji je čekao start… Sudija nije imao dilemu – penal.

54. minut – Kostić je oprobao udarac. Snažan šut Filipa Kostića sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana.

55. minut – Još jedan pokušaj Mitrović. Šutirao je van kaznenog prostora, ali opet preko gola. Napadač Fulama je peti put pokušao na današnjem meču.

49. minut – Azeri u velikoj šansi! Publka je kontra, Nurijev se zaleteo, a Stefan Mitrović mu uklizao u poslednjem trenutku i sprečio da ugrozi Rajkovića. Azerbejdžan je dobio samo korner.

47. minut – Nove šanse za Srbiju. Mitrović je iz teške pozicije probao glavom, korner za Srbiju. Mitrović je još jednom pokušao glavom, posle kornera, ali pored gola.

Počelo je drugo poluvreme.

orlovi4444

Kraj prvog dela. Srbija na odmor ide sa vođstvom 1:0.

45. minut- Žuti karton za Spajića. Gorbani i Spajić u skoku, srpski fudbaler je dobio žuti karton.

44. minut – Spajić šutira preko gola. Još jedan korner koji je izveo Tadić, probao je glavom Uroš Spajić, ali preko gola.

37. minut – Mitrović je probao glavom. Radonjić je probio po strani, završnuo pred gol, gde je Mitrović, iz ne baš najbolje pozicije, probao glavom. Nije bilo opasnosti za golmana domaćih.

35. minut –  Dobar napad, pokušaj Tadića. Sasvim solidan napad Srbije, koji je završio Tadić udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je šutirao daleko od gola.

30. minut – Rajković sprečio 1:1! Neshvatljiv kiks odbrane Srbije. Spajić je loše izveo aut, Pavlović loše ispucao, a Gorbani imao veliku priliku. Međutim, Rajković je sjajno odbranio u situaciji jedan na jedan.

mitrovic55

26. minut – Pokušaj Pavlovića. Posle kornera, kratka kombinacija, Tadić je pronašao Strahinju Pavlovića, koji je probao iz okreta, ali je golman domaćih bio spreman i dobro postavljen.

22. minut – Lakše se diše. Ovo je Srbiji trebalo – brz gol koji bi “umirio” Azerbejdžance. “Orlovi” čuvaju loptu, imaju prednost i čekaju da se domaćin više “otvori”.

16. minut – GOOOL!!! Vodi Srbija! Aleksandar Mitrović postiže novi gol! Presečena lopta, brz kontranapad, Tadić je proigrao Mitrovića, a ovaj snažnim i preciznim udarcem doneo Srbiji prednost. Mitrović je postigao 40. gol u dresu Srbije.

11. minut – Ozbiljna šansa za Azere. Prekid i odlično je centrirao Salahli, ali je Gorbani prerano skočio i na kraju loše šutirao glavom.

7. minut – Prvi pokušaj “orlova”. Sergej Milinković-Savić je bio najviši u skoku posle kornera, probao je glavom, ali je njegov udarac izblokiran.

5. minut – Spor početak. Dosta oprezan uvod. Igra se uglavnom na sredini, iako je imala Srbija jedan solidan napad, ali se Radonjić spetljao.

Počeo je meč.

orlovi

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije odlučio je da za meč protiv Azerbejdžana promeni golmana, pa je u startnih 11 Predrag Rajković umesto Marka Dmitrovića, koji je branio protiv Irske i Portugala.

Srbija će igrati u sastavu: Rajković – Spajić, S. Mitrović, Pavlović – Maksimović, Gudelj, Radonjić, Kostić – Milinković-Savić, Tadić, A. Mitrović.

Azerbejdžan: Magomedalijev – Medvedev, Husejinov, Badalov, Krivotsjuk – A. Husejinov, Mahmudov, Ibrahimi, Salahli – Nurlijev, Gorbani.

Posle pobede nad Republikom Irskom (3:2) i remija sa Portugalom (2:2), oba puta u Beogradu, “Orlovi” imaju šansu da na lep način zaokružen prvu etapu ka Kataru.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija sada prvi put gostuju, apsolutni su favoriti, ali nikako ne smeju da potcene verovatno najslabiju selekciju iz A kvalifikacione grupe.

Već smo imali jedno loše iskustvo sa Azerbedžancima 2003. godine, potom i sa još nekim zemljama sa Istoka i oprez mora da postoji.

Takođe, u istoj grupi, od 20.45, Luksemburg čeka Portugal.