Partizan u finišu odbio nalet Borca za plasman u polufinale

Crno-beli su bolje započeli utakmicu i na startu poveli sa 6:0, ali je Borac brzo uspostavio ravnotežu i u 5. minutu je bilo 12:7 za Partizan. U nastavku prve četvrtine ekipe su bile prilično izjednačene, a rezultat je posle deset minuta bio 20:16.

partizan55

Pogađali su kod Beograđana Pejdž i Perkins, odgovarali su Čačani saradnjom plejmejkera i visokih igrača… Posle sjajne asistencije Pejdža i zakucavanja Mike Partizan je podigao na 28:22, ali su kapiten Borca Čarapić i Gavrilović vezali dve trojke za egal u 15. minutu – 28:28. Ipak, crno-beli su zaigrali dosta čvršće u finišu prvog poluvremena i na veliku pauzu otišli sa 40:32.

Nastavila se žestoka borba i na početku drugog poluvremena. Stigao je tim iz Humske do prve dvocifrene prednosti posle trojke Dangubića u 24. minutu – 48:36. Pogodili su Čačani četiri slobodna bacanja posle dva faula i smanjili na 40:48, ali je odmah uzvratio trojkom Trifunović, pa dvojkom Tomas (53:40). Rasla je prednost crno-belih (60:44, 29. minut), ali je Borac posle mini serije 5:0 još bio u meču (49:60).

Odlučio je Partizan na u uvodnim minutima poslednje deonice reši svaku dilemu vezanu za pobednika ovog meča, a posle novih trojki Jaramaza i Dangubića ishod se nagoveštavao – 68:55, 33. minut. Međutim, vratili su se Čačani još jednom i smanjili na „minus pet“ (66:71) na tri i po minuta do kraja. Pogrešio je u sledećem napadu Mika, ali i Nerandžić, da bi Tomas pogodio samo jedno slobodno bacanje za 72:66 na 2:15 pre poslednje sirene.

Borac nije realizovao napad, Jaramaz je fauliran i oba puta je bio precizan za velikih 74:66. Pokušali su Čačani trojkama, ali su bili neprecizni. Ipak, pogodio je Todorović dva penala posle nesportske lične greške Perkinsa, a onda i Novaković za dva – 74:72 za Partizan na 35 sekundi pre kraja. Pekins je pogodio dvojku, Čačani nisu iskoristili poslednji napad i crno-beli su se tako zasluženo plasirali u polufinale.

Filipovski zadovoljan zbog pobede posle dva poraza

“Zadovoljan sam što smo posle dva poraza od Borca zabeležili pobedu”, izjavio je trener košarkaša Partizana Saša Filipovski posle pobede nad Borcem.

“Zadovoljan sam što smo posle dva poraza od njih zabeležeili pobedu, ispravili smo neke greške iz prethodnih mečeva. Obe ekipe su pogađale važne i teške šuteve i još jednom ponavljam, zaista sam zadovoljan ishodom s ozbirom na to da smo u jednom trenutku ispustili veliku prednost”, rekao je Filipovski posle meča.

On je čestitao Borcu na prikaznoj igri.

“Oni kada pogađaju mogu da dobiju bilo koju ekipu. Ušli smo u neizvesnu završnicu, zbog nesportske lične greške i izgubljene lopte, ali sam srećan što smo imali koncentraciju i rešili meč”, zaključio je Filipovski.

Kapiten Novica Veličković, kom je večerašnja utakmica bila 500. u crno-belom dresu, istakao je da ekipa mora već da se okrene polufinalu, u kom će igrati sa boljim iz duela Crvena zvezda – Radnički.

“Očekivali smo ovakvu utakmicu, Borac je protiv nas ove sezone igrao veoma dobro. Važno je da smo pobedili i prošli u polufinale. Nema mnogo vremena za odmor, pokušaćemo da se spremimo što bolje za subotnje polufinale”, rekao je Veličković.