Lajović siguran protiv Kazahstanca, Đere prošao dalje u dublu

Meč je trajao 183 minuta, a srpski teniser bio bolji i odlučniji igrač u svim ključnim momentima ovog duela.

lajovic

U prvom setu, posle početnih 2:2, Lajović je vezao tri gema od čega su dva bila na servis rivala, te je do kraja uz istina jedan pretpljeni brejk došao do 6:4.

Drugi deo igre bio je znatno izjednačeniji, te je posle 3:3 usledila razmena brejkova i ulazak u taj brejk. U dolučujućem gemu bolje je stratovao Dušan, poveo sa 3:0 i onda bez većih problema došao do 7:4 i vođstva od 2:0.

Treći deo igre dosta je ličio na drugi, pošto je ponovo bilo izjednačeno do 3:3, ali je ovoga puta u finišu meča Bublik uspeo da napravi brejk i uvede meč u četvrti set.

Iako je imao puno problema sa žuljem na ruci, Duci ipak uspeva da pronađe svoju igru u četvrtom setu i sa jednim brejkom u osmom gemu dođe do 6:3 i plasmana u narednu fazu.

Lajović će u trećem kolu igrati protiv Španca Pedra Martineza, koji je sa 3:1 u setovima bio bolji od Finca Rusuvorija.

Đere prošao dalje u dublu

Srpski teniser Laslo Đere prošao je u drugo kolo Australijan opena u konkurenciji dublova.

Đere igra u paru sa Italijanom Stefanom Travaljom, a obojica su ispala u prvom kolu u singlu – Laslo od Nadala, a Stefano od Tijafoa. Danas su u paru savladali Herisa i Popirina posle dva odigrana seta – 6:3, 6:4.

Meč je trajao 67 minuta. Naredni protivnici su im bolji iz meča Giron/Nori – Mari/Soareš.