Fudbaleri Napolija i Kaljarija ostvarili su pobede u 27. kolu Serije A.

LNIzvor: B92

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Napoli je sa 2:0 odneo pobedu iz Verone.

Verona je pružila dobar otpor, ali nije imala sreće jer im je pri rezultatu 0:1 poništen gol.

Sterlac prvog gola bio je Arkadijuš Milik u 38. minutu, a u 61. se desio sporan momenat kada je domaćin postigao gol, ali je on poništen zbog igranja rukom tokom akcije.

Napoli je bio bliži drugom golu nego što je Verona prvom do kraja utakmice, a do toga su i došli u 92. minutu preko Irvinga Lozana.

U drugom meču termina od 19.30 Kaljari je na gostovanju savladao SPAL sa minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu nije viđen nijedan gol, iako je bilo par prilika, a veliku je propustio SPAL u 85. minutu kada je mogao preko Serija da dođe do pobede.

Kaljari je uspeo to da kazni i da u 93. minutu pogotkom Điovanija Simeonea dođe do pobede.