Uživo: Ko će prezimeti u Evropi?

Danas je na programu rasplet u grupnoj fazi Lige Evrope – 19 timova juri preostalih 11 karata za evropsko proleće u nokaut fazi.

A. KovačevićIzvor: B92 Evropa

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Plasman su već obezbedili APOEL, AZ Alkmar, Bazel, Braga, Seltik, Espanjol, Gent, LASK, Mančester junajted, Sevilja, Sporting, Volfsburg i Vulverhempton.

U igri su još Arsenal, Kluž, Kopenhagen, Dinamo Kijev, Ajntraht Frankfurt, Ferencvaroš, Fejenord, Hefate, Bašakšehir, Krasnodar, Lacio, Ludogorec, Malme, Menhengladbah, Porto, Rendžers, Roma, Standard i Jang Bojs.

U terminu od 18.55 igraju se mečevi u grupama A, B, C, D, E i F, pratićemo između ostalih Arsenal, Lacio i Ajntraht.

U startnoj postavi Ajntrahta je Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović na klupi za rezerve. Nemanja Maksimović je u veznom redu Hetafea protiv Krasnodara čiju odbranu predvodi Uroš Spajić.

Srpski okršaj gledaćemo na Kipru – Vujadin Savić, Uroš Matić i Andrija Pavlović predvode APOEL protiv Sevilje gde je u startnih 11 Nemanja Gudelj.

Zbog povrede ovo gostovanje Lacija propušta Sergej MilinkovićSavić.

Grupa A:

APOEL – Sevilja 0:0
Karabag – Didelanž 0:0

U ovoj grupi je sve rešeno, Sevilja je osvojila grupu, dok je APOEL prošao kao drugoplasirani.

Eliminisani su Didelanž i Karabah. Azerbejdžanci mogu da se izjednače sa Kipranima, ali APOEL ima bolji međusobni skor.

Grupa B:

Dinamo K. – Lugano 0:0
Kopenhagen – Malme
0:0

Kopenhagenu pobeda ili remi donose prvo mesto, kao i situacija u kojoj Dinamo Kijev ne pobedi.

Malme može dalje pobedom ili takođe ako Ukrajinci omanu protiv Švajcaraca.

Kijevljani mogu da prođu pobedom ako Malme ne pobedi zbog boljeg međusobnog skora, dok je Lugano eliminisan.

Grupa C:

Bazel – Trabzon
Hetafe – Krasnodar

Bazel je prošao dalje jer u slučaju istog broja bodova sa Hetafeom i Krasnodarom ima bolji međusobni skor od oba rivala.

Pobeda mu donose prvo mesto, kao i remiji u oba meča poslednjeg kola ove grupe.

Hetafe ide dalje ako remizira zbog boljeg međusobnog skora sa Krasnodarom i pravljenja trougla, a prvo mesto donosi pobeda ukoliko Bazel ne pobedi.

Krasnodar dalje vodi pobeda ukoliko ne bude izjednačen sa Hetafeom i Bazelom, a osvaja prvo mesto ukoliko u slučaju njegove pobede Bazel ne trijumfuje.

Trabzon je eliminisan.

Grupa D:

LASK – Sporting
PSV – Rosenborg

Sporting je prošao dalje, može da osvoji grupu pobedom ili remijem.

LASK je takođe prošao jer u slučaju istog broja bodova sa PSV ima bolji međusobni skor. Austrijancima prvo mesto donosi isključivo pobeda.

PSV i Rosenborg su eliminisani pa je njihov meč bez rezultatskog značaja.

Grupa E:

Kluž – Seltik
Ren – Lacio

Seltik je već osvojio ovu grupu, dok Kluž može da prođe ako remizira ili pobedi, te u slučaju da Lacio ne trijumfuje.

Lacio mora da pobedi i da se nada porazu Kluža kako bi prošao dalje jer ima bolji međusobni skor sa Rumunima.

Ren je ispao iz svih kalkulacija.

Grupa F:

Ajntraht – Vitorija
Standard – Arsenal

Arsenal ide dalje u slučaju pobede ili remija, ili ako Ajntraht izgubi.

Ajntraht prolazi dalje pobedom ili ako Standard Lijež ne pobedi.

Standard može dalje takođe pobedom ali samo ako rival iz Frankfurta izgubi.

Vitorija nema nikakve šanse da proše dalje.

Tok mečeva možete pratiti u LIVE BLOGU: