Rašford heroj Junajteda – prvi poraz Murinja kao “Pevca”!

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem 2:1 (1:1) u derbiju 15. kola engleske Premijer lige.

A. KovačevićIzvor: B92 Engleska

Photo by Stu Forster/Getty Images

Markus Rašford je praktično sam doneo tri boda “Crvenim đavolima”, postigavši oba gola pred više od 72.000 gledalaca na Old Trafordu.

Junajted je slavio posle dva uzastopna remija, a uoči gradskog derbija sa Sitijem. “Đavoli” su napredovali do šeste pozicije na tabeli.

Prestigli su između ostalih upravo Totenhem, koji je poražen posle šest mečeva u svim takmičenjima. Junajted je okončao i pobedonosni niz bivšeg menadžera Žozea Murinja na klupi Spursa od tri utakmice.

Junajted je odigrao skoro savršeno u prvih pola sata meča, dominirao u svakom segmentu igre, a nadmoć na terenu je iskoristio već u sedmom minutu.

Ove večeri izuzetno raspoloženi Rašford je udarcem iskosa sa leve strane u bliži ugao savladao golmana Totenhema Gazanigu (GOL).

Barnli – M. Siti 1:4 (0:1)

Malo je nedostajalo da Junajted “nokautira” goste već u prvom poluvremenu, ali se Gazaniga u dve situacije potpuno iskupio za lošu intervenciju prilikom gola Rašforda.

Prvo je odbranio snažan šut Grinvuda unutar kaznenog prostora, a onda uz pomoć prečke zaustavio novi pokušaj Rašforda.

Tek nakon toga Totenhem uspeva da uspostavi ravnotežu na terenu, da bi šest minuta pre poluvremena iskoristio prvu priliku i izjednačio.

Bio je dovoljan trenutak kreativnosti Delea Alija, koji je izblamirao Freda i Janga, jednim potezom je prevario obojicu ispred peterca, a onda rutinski savladao Davida de Heu (GOL).

Totenhem uspostavlja inicijativu u drugom poluvremenu, forsirao je Murinjo napade preko Sona i Orijea, ali već u jednom od prvih napada Junajted stiže do novog vođstva.

Opet je u glavnoj ulozi bio Rašford, koji je pobegao Musi Sisoku, ovaj ga obara u kaznenom prostoru, a napadač Junajteda preuzima odgovornost i sam realizuje penal (GOL).

Usledio je žestok pritisak Spursa, potpuno terenska inicijativa u nastavku drugog poluvremena, ali su Spursi teško dolazili do gol šanse.

Razlog za to umnogome su bili i očajni centaršutevi Orijea, dok Son i Ali nisu uspevali da probiju odbranu domaćina. Sredinom poluvremena Murinjo je uveo i Eriksena.

U samoj završnici Spursi stežu obruč oko Junajtedovog kaznenog prostora, De Hea brani udarac Orijeu, potom Fred sjajno blokira šut Sona, a tačku stavlja španski golman novom intervencijom, nakon pokušaja Alija u nadoknadi vremena.

Na ovom meču potpuno nevidljiv je bio najbolji igrač Totenhema Hari Kejn, nijednom nije uspeo da šutira ka golu Junajteda.