Partizan hrabar, Mančester prejak, tri gola u mreži Stojkovića

Da bi to ostvarili moraće u narednom kolu da na gostovanju u Holandiji savladaju Alkmar i da potom u Beogradu pobede Astanu, uz uslov da holandski klub u poslednjem kolu ne trijumfuje na “Old Trafordu”.

marsijal, partizan, junajted

Mančester je do treće pobede u Ligi Evrope stigao golovima Mejsona Grinvuda u 22, Antonija Marsijala u 33. i Markusa Rašforda u 49. minutu.

Ispostavilo se da je Partizan šansu da u dvomeču protiv “crvenih đavola” uradi nešto više propustio u Beogradu, kada je prikazao najbolju i gru u sezoni i nezasluženo je izgubio sa 1:0.

Večeras izabranici Sava Miloševića nisu uspeli da izbegnu novi poraz, pa je Mančester junajted dva kola pre kraja grupne faze takmičenja obezbedio bar drugo mesto u grupi.

Sva tri gola najtrofejniji engleski klub je postigao posle grešaka fudbalera Partizana, koje su igrači Mančestera lako kažnjavali.

Uprkos ubedljivom porazu, crno-beli mogu da budu zadovoljni rezultatom, jer je večeras njihov najbolji igrač bio golman Vladimir Stojković, koji je nekoliko puta odlično intervenisao i sprečio ubedljiviji poraz.

Ovako je protekla utakmica:

90+3′ – Kraj meča.

85′ – Treća izmena crno-belih, Ivanović umesto Sadika.

80′ – Intezitet igre opao, bez opasnijih akcija.

69′ – Druga izmena Partizana. Stevanović umesto Asana.

67′ – Pereira ulazi umesto Rašfroda.

grinvud, suma, partizan, junajted

65′ – Partizan pokušava da ublaži rezultat.

63′ – Izmena i kod domaćih, Garner umeto Freda.

60′ – Prva izmena na meču, Tošić ulazi umesto Natha.

58′ – Žuti karton sada za Pavlovića.

55′ – Apsolutna dominacija Solskjerovih “đavola”.

52′ – Nova velika prilika za Rašforda, ali Stojković odlično interveniše 1 na 1.

49′ – GOOOL! Sada pogađa Rašford za ubedljivo vođstvo Junajteda od 3:0.

rasford, junajted, partizan

46′ – Počelo je drugo poluvreme.

45+2 – Kraj prvog poluvremena.

43′ – Nova prilika za Rašforda. Pogađa Stojkovića u donji deo stomaka, nakon čega je meč na kratko prekinut.

40′ – Nastavljaju se napadi Junajteda na gol Stojkovića.

33′ – GOOOL! Pogodak Marsijala nakon sjajnog driblinga za 2:0.

marsijal, stojkovic, mancester, junajted, partizan

32′ – Prvi žuti karton zaradio Natho.

26′ – Kontra crno-belih! Suma šutira sa distance, ali neprecizno.

24′ – Kratko prekinut meč zbog povrede Zdjelara. Ipak se vraća na teren.

22′ – GOOOL! Grinvud postiže pogodak za vođstvo Junajteda.

grinvud, mancester, junajted, partizan

20′ – Kratak prekid meča da bi se ukazala pomoć Sadiku kog je Van-Biaka zakačio rukom po glavi.

10′ – Partizan pripretio, dobra intervencija Romera.

7′ – Nova prilika za Rašforda, ali Stojković dobro postavljen.

6′ – Velika prilika za Rašforda, ali promašuje metu iako je ostao potpuno sam.

5′ – Sada poništen i gol Partizana, takođe zbog ofsajda.

3′ – Zatresla se mreža Partizana, ali gol nije priznat zbog ofsajda.

1′ – Utakmica je počela.