Partizan sa dva gola prednosti ide u Tursku

Crno-beli su do prvog gola došli u četvrtom minutu, kada je Umaru Sadik pogodio na asistenciju Sejdube Sume.

Izabranici Sava Miloševića na novi pogodak čekali su sve do 67. minuta, kada je debitant i najnovije pojačanje crno-belih Takuma Asano zatresao mrežu.

partizan754

Fudbaleri Malatije uspeli su da smanje na 2:1, a strelac je bio Čebake u 83. minutu.

Pet minuta kasnije dosuđen je penal za Partizan, posle igranja rukom igrača Malatije u šesnaestercu, a sa bele tačke precizan je bio Suma, koji je postavio konačan rezultat.

Revanš se igra za sedam dana u Turskoj.

Ovako je protekao tok meča:

95. minut – Kraj meča! Zaslužena pobeda crno belih, koji nose u Tursku dva gola prednosti.

90. minut – GOOOL! Siguran izvođač penala bio je Suma.

89. minut – Penal za Partizan! Asano je pokušao da uputi centaršut, lopta je pogodila u ruku Čebakea. Sudija bez oklevanja pokazuje na belu tačku.

83. minut – GOOOL! Malatija smanjuje vođstvo Partizana! Nakon kornera, Čebake je bio najviši u šesnestercu domaćih i odličnim udarcem glavom postiže zlata vredan gol za tursku ekipu.

78. minut – Još jednom Asano snažno šutira, ali golman gostiju ponovo maestralno brani.

68. minut – GOOOL! Partizan vodi 2:0! Kakav debi za Asana, koji je rutinski sproveo loptu u mrežu gostiju, nakon sjajne asistencije Zdjelara.

63. minut – Kakva šansa za Asana! Našao se sam pred Farnolom, ali mu je golman gostiju lako odbranio udarac.

59. minut – Sreća za crno bele! Toro je fantastično šutirao, ali stativa spašava domaće.

partizan, malatija32

54. minut – Velika prilika za Partizan! Sada je Sadik proigrao Sumu, ali je golman Malatije fantastično reagovao i sprečio siguran pogodak.

52. minut – Sadik je posle solo prodora pao u šesnestercu gostiju, ali sudija je pokazao da se igra nastavi.

22.07 – Počelo je drugo poluvreme. Za Partizan debituje Japanac Asano, koji je zamenio Stevanovića.

partizan093

49. minut – Kraj prvog dela igre.

45. minut – Sudija je produžio prvo poluvreme za 4 minuta.

43. minut – Sjajan udarac Tošića, lopta odlazi za malo pokraj gola.

malatija, partizan

38. minut – Požuteo je i Stevanović.

32. minut – Čarke na terenu. Žute kartone dobili su Čalali i Ostojić.

27. minut – Šansa za Partizan da uveća prednost. Suma je bio u odličnoj poziciji, ali mu je Farnol sjajno odbranio šut.

partizan53

25. minut – Žuti karton za Zdjelara, zbog starta kojim je sprečio kontru Malatije.

23. minut – Velika prilika za goste, Stojković je sjajno intervenisao. Sviran je, međutim, ofsajd. Sumnjiva situacija.

20. minut – Šćekić se odlično oslobodio dva igrača turske ekipe, međutim dodavanje do Sadika nije bilo precizno.

partizan, malatija

10. minut – Kratak prekid na meču. Miletić i Ostojić su se sudarili glavama, srećom bez većih posledica.

4. minut – GOOOL! Partizan vodi! Sadik je rutinski sproveo loptu u mrežu, nakon sjajne asistencije Sume.