Neverovatan preokret Reala protiv Panatinaikosa na startu plej-ofa

Košarkaši Real Madrida uspeli su da pobede Panatinaikos na domaćem parketu u prvom meču plej-ofa Evrolige rezultatom 75:72.

Fenerbahče – Žalgiris 76:43

Real je uspeo da dođe do preokreta u završnici i zabeleži veoma bitnu pobedu, te ostavi PAO bez brejka.

Gosti iz Atine su poveli sa 72:66, ali od tog trenutka sredinom četvrte četvrtine do kraja utakmice nisu postigli ni jedan jedini poen i pretrpeli poraz.

Real je bolje igrao u prvom poluvremenu i imao prednost tokom svih 20 minuta. Vodili su sa najviše osam razlike, sa koliko su otišli i na pauzu.

Prednost Madriđana je u trećoj četvrtini porasla – oni su poveli sa 13 razlike, ali je PAO uspeo da se konsoliduje i smanji na -6 pred poslednjih deset minuta.

Usledio je veliki preokret grčke ekipe. Serijom pogodaka u kojoj je viđena jako loša igra “kraljevskog kluba” došli su do pomenutih +6 (72:66) na tri i po minuta do kraja meča.

Malo ko je to tada mogao da predpostavi, ali u tom trenutku su gosti postigli poslednje poene na utakmici. Rudi Fernandes tada postigao trojku, a to su ujedno bili i poslednji poeni iz igre na meču.

Real je putem slobodnih bacanja došao do preokreta, poveo sa 75:72, a u poslednjem napadu Pablo Laso se odlučio da ne pravi tajm-aut. Trojku za produžetak je promašio Dešon Tomas, a odmah nakon toga Valter Tavares je izblokirao Kita Lengforda, pa je vreme isteklo.

Najefikasniji kod domaćih bio je Džefri Tejlor sa 13 poena. Jedan manje ubacio je Fabijen Kozer, a istakao se i Tavares sa po osam poena i skokova. Fernandes je šutirao 2/9, a Ljulj nije igrao zbog povrede.

Kod gostiju Nik Kalates je imao 17 poena, uz 6 od 19 iz igre i “samo” četiri asistencije i tri uhvaćene lopte. Pored njega dvocifreni su bili Tomas sa 12 i Jan Vujukas sa deset poena.

Revanš meč se igra u petak od 21.00 na istom mestu, u Madridu.