Brajtvajt u finišu sprečio slavlje Valensije

Fudbaleri Leganesa i Valensije odigrali su nerešeno, 1:1 u utakmici 25. kola La Lige.

Sevilja – Barselona 2:4 (2:1)
(Navas 22, Merkado 42 – Mesi 26, 67, 85, Suares 90+3 )
(Granero 20 – Ečeita 47)

Činilo se da će gosti sa “Mestalje” uspeti da dođu do sedme pobede u sezoni, ali da tako ne bude pobrinuo se Danac Martin Brajtvajt golom u 89. minutu.

Valensije je povela u 22. minutu. Posle prekida sa desne strane loptu je u petercu glavom zahvatio Džefri Kondogbija i prosledio je u mrežu.

“Slepi miševi” su i pre tog gola imali priliku i to u desetom minutu ali je Hoze gaja pogodio prečku.

Jusef en Nesiri je u 27. minutu kogao doneti izjednačenje, ali je golman Valensije Neto odlično reagovao i sprečio slavlje domaćina.

U Nastavku, Rodrigo je u 61. minutu propustio veliku priliku za Valensiju, da bi u 89. minutu stigla kazna.

Posle akcije sa desne strane lopta je došla do Brajtvajta koji je sa nekoliko metara odlično reagovao na odbitak prosledivši loptu u mrežu Valensije.

U nadoknadi vremena, mogao je Leganes i do pobede, ali je udarac En Nesirija odbranio Neto i tako sačuvao bod Valensiji.